Oborová knihovna zemědělského aplikovaného výzkumu

Projekt OP VaVpI, reg. č. CZ.1.05/3.2.00/12.0236

 

Tisková zpráva – ukončení projektu

vlajka-cz.png, 849B     vlajka-uk.png, 1,3kB    

Tisková zpráva

V rámci projektu OP VaVpI vznikly moderní knihovny pro zemědělský výzkum

Praha, 20. července 2015 – Na konci letošního dubna byla ukončena realizace projektu Oborová knihovna zemědělského aplikovaného výzkumu (SLARA) v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Výše dotace činila více než 51 milionů korun. Dotace pokrývala 100% uznatelných nákladů a byla hrazena z 85 % z prostředků EU, z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR. Příjemcem projektu byla společnost Agrovýzkum Rapotín s.r.o.

Hlavními cíly projektu bylo vytvoření moderního, funkčního a plnohodnotně vybaveného knihovnicko-informačního centra, které bude poskytovat vědecko-výzkumným pracovníkům i odborné veřejnosti přístup k nejvyspělejším znalostem z oblasti zemědělství, potravinářství, lesního hospodářství a souvisejících oborů. V rámci projektu byly také vybaveny knihovny partnerských organizací nejuznávanějšími databázemi elektronických informačních zdrojů a vybranými tématickými oblastmi souvislé časopisecké a monografické řady, pokrývající svou strukturou základní potřeby výzkumu v agrárních oborech.

Bližší informace o projektu a o pořízených elektronických informačních zdrojích jsou k dispozici na internetových stránkách projektu SLARA: http://www.vuchs.cz/OPVaVpI-knihovna/index.php?stranka=o-projektu

Kontaktní osoba:
Ing. Ondřej Kopp
jednatel společnosti a koordinátor projektu
E-mail: ondrej.kopp [at] vuchs.cz
Telefon/Mobil: 583 392 127

 

Tisková zpráva ke stažení (pdf).

 


© Agrovýzkum Rapotín s.r.o.
logolink-OPVaVpI.png, 9,4kB